Campower; zorg en ondersteuning bij mensen thuis
In de gemeente Doetinchem is in 2006 een pilot gestart met het project Campower. Dit project is erop gericht om mensen in hun thuissituatie op een snelle en makkelijke manier zorg en ondersteuning te bieden. Met Campower krijgt men thuis via één druk op de knop van de afstandbediening contact met een hulpverlener.
Het contact gebeurt via een kleine camera, bovenop de eigen televisie. Dat zorgt voor contact met een medewerker van Sensire, GGnet, MEE of stichting IJsselkring. Campower biedt de cliënt de mogelijkheid om vaker in contact te komen met de behandelaar of hulpverlener, naast het reguliere bezoek. Doel van het project is om cliënten beter, makkelijker en efficiënter te benaderen en direct te helpen met hun zorgvragen.
Op dit moment zijn wervingsacties van cliënten in volle gang. De verwachting is dat voor de Kerst de eerste dertig cliënten gebruik maken van deze dienstverlening. In de loop van 2007 volgen nog eens zeventig cliënten. De werving gebeurt onder de reguliere cliënten van Sensire, GGnet, Mee en stichting IJsselkring. Eind 2007 wordt het pilotproject geëvalueerd.
Mogelijk wordt dit in 2007 de hulpverlening via Campower uitgebreid met medewerkers van Markenheem en Sité Woondiensten. In de toekomst kan het systeem nog verder uitgebreid worden zodat ook vrijwilligersorganisaties en mantelzorgers via Campower contact kunnen leggen met cliënten.
Campower is een samenwerking tussen de gemeente Doetinchem, de stichting MEE, Stichting IJsselkring, GGNet, Markenheem, Sité Woondiensten en Sensire.